Photos در iOS
تمامی خاطراتتان را در مرکز توجه شما قرار می‌دهد.

شما هرگز چنین تجربه‌ای با عکس‌هایتان نداشته‌اید. با ویژگی جدید خاطرات (Memories)، عکس‌ها به شما در کشف دوباره علایق و لحظات فراموش‌شده کمک می‌کنند و فناوری پیشرفته جستجو و ابزارهای ویرایش به شما اجازه یافتن، اشتراک‌گذاری و روتوش عکس‌هایتان را با روش‌های کاملاً جدید می‌دهند.


یافتن و احیای همه لحظات موردعلاقه
شما با ساده‌ترین روش ممکن

Memories ویژگی جدید و قدرتمندی که عکس‌ها و فیلم‌های شما را برحسب اتفاق‌ها، مسافرت‌ها، مردم و غیره جستجو کرده و سپس آن‌ها را در مجموعه‌هایی زیبا به شما ارائه می‌دهد. عکس‌های پیاده‌روی آخر هفته یا اتفاق‌های مهم مثل اولین تولد و تعطیلات خانوادگی را دوباره کشف کنید و با کشیدن بر روی هر عکس به سمت بالا عکس‌های مرتبط با آن را در برنامه Photos ببینید. سربرگ خاطرات (Memories tab)، هرروز تا سه خاطره جدید را نمایش می‌دهد، بنابراین شما می‌توانید به تمام لحظات خاص خودتان زندگی دوباره ببخشید.

اکنون دوست داشتنی ترین خاطراتتان
برای شما اجرا می‌شوند.

Memories بهترین عکس‌ها و فیلم‌های شما را پس از بررسی به هم وصل کرده و در قالب یک Movie Memory خارق‌العاده درمی‌آورد و با ترکیب موزیک متن، عناوین و افکت‌های سینمایی آن را تکمیل می‌کند. همچنین شما می‌توانید تمام جزئیات آن را به سبک و سلیقه‌ی خود و آن‌طور که دوست دارید به خاطر بیاورید، ویرایش کنید.

عکس‌ها را بر اساس اشخاص، مکان‌ها و حتی اشیا جستجو کنید.

Photos، پیدا کردن عکسی خاص را آسان‌تر از همیشه کرده است. فناوری پیشرفته تشخیص چهره در گروه‌بندی عکس‌ها بر اساس اشخاص به شما اجازه می‌دهد در آلبوم مکان‌ها، عکس‌ها را بر اساس محل گرفتن آن معین کنید. همچنین Photos صحنه‌ها یا اشیاء را در عکس‌هایتان شناسایی می کند، بنابراین شما می‌توانید چیزهایی مانند سگ‌ها، سواحل، کوه‌ها و یا گل‌ها را جستجو کنید.


اشیاء

به‌راحتی تصاویر خود را برای چیزهایی مثل ماشین‌ها، درختان یا برف جستجو کنید. شما حتی می‌توانید از Siri برای جستجوی عکس‌ها توسط فرمان‌هایی مانند "Find my pictures with dogs in them" کمک بخواهید.

مکان‌ها

آلبوم مکان‌ها به شما اجازه می‌دهد تمام عکس‌ها، ویدئوها و عکس‌های زنده (Live) خود را بر روی نقشه‌ای زیبا ببینید. با بزرگ‌نمایی بر روی نقشه می‌توانید جزئیات و عکس‌های بیشتری که در آن محل گرفتید را ببینید.

اشخاص

عکس‌هایتان را بر اساس اشخاص درون آن‌ها سازمان‌دهی کنید. به‌سادگی با یک اشاره، گروهی از عکس‌های یک نفر را انتخاب کرده و اسم آن شخص را اضافه کنید، شما همچنین می‌توانید با نشانه‌گذاری افراد موردعلاقه خودتان، به‌سادگی آن‌ها را پیدا کنید.

طراحی‌شده برای حفظ حریم خصوصی عکس‌ها

یکی از بهترین نکات در مورد Photos، چگونگی محافظت از عکس‌های شخصی شماست. iOS برای بهره‌گیری از قابلیت‌های پردازشگر قدرتمندی که در همه محصولات iPhone و iPad بکار رفته، طراحی شده است؛ بنابراین زمانی که عکس‌هایتان را جستجو می‌کنید، تمام فرایند شناسایی صورت، صحنه و اشیاء به‌طور کامل در گوشی شما انجام می‌پذیرند. به این معنا که عکس‌های شما تنها مال خودِ خود شما هستند.

روش‌های متنوع
برای اشتراک‌گذاری عکس‌ها و ویدئوها

با اضافه کردن نشانه‌گذاری و برچسب‌ها، عکس‌هایتان را به سلیقه خود شخصی‌سازی کنید. از طریق قابلیت iCloud Photo Sharing یا AirDrop عکس‌هایتان را به اشتراک بگذارید و یا با یک اشاره عکس‌هایتان را در سایت‌های محبوب اشتراک‌گذاری عکس‌ مانند Facebook و Twitter پست کنید.

قابلیت‌های جدید افزودن عکس ‌اکنون در Messages

به‌وسیله Live Camera تعبیه‌شده در Messages، سلفی‌های خود را به‌سرعت به اشتراک بگذارید و یا آن را با ویژگی جدید invisible ink به‌صورت محرمانه ارسال کنید تا زمانی که توسط گیرنده، محتوای آن آشکار گردد. شما حتی می‌توانید بر روی عکس‌های خود نقاشی کشیده و با برچسب‌ها آن‌ها را تزئین کنید.


از طریق iCloud Photo Sharing عکس‌های موردعلاقه خود را تنها با افراد محبوبتان به اشتراک بگذارید.

گاهی اوقات شما دوست دارید عکس‌های خود را فقط با کسانی که قدردان آن ها هستند، به اشتراک بگذارید. iCloud Photo Sharing با ایجاد یک آلبوم مشترک به شما این اجازه را می‌دهد تا بتوانید اشخاصی که می‌خواهید به آن دسترسی داشته باشند را کنترل کنید. پست کردن عکس‌ها و فیلم‌ها به سادگی در iCloud Photo Sharing، در نوار به اشتراک‌گذاری قابل انجام است. فقط کافیست عکس‌هایی که می‌خواهید به اشتراک بگذارید را انتخاب کرده و تا 100 نفر از دوستان و فامیل خود را برای دیدن عکس‌ها، اضافه کردن نظرات و عکس‌های مرتبط، دعوت کنید.

راجع به iCloud بیشتر بدانید


اشتراک گذاری اکنون، در همه جا.

عکس ها و فیلم های خود را تنها با یک اشاره به شبکه های اجتماعی محبوب مانند FaceBook، Twitter و Flickr پست کنید.شما همچنین می توانید صفحه اشتراک گذاری را شخصی سازی کنید و عکس ها را مستقیم به سایت های دیگر که قابلیت افزودن محتوا را دارند، پست کنید.


زمانی برای اشتراک‌گذاری عکس‌های شخصی با AirPlay

می‌خواهید با عکس‌ها و ویدئوهای تعطیلات اخیر خود خودنمایی کنید؟ پس با جمع‌کردن دوستان و اقوام در خانه، آن‌ها را به تماشای تصاویر و فیلم‌هایی که توسط فناوری AirPlay به‌صورت بی‌سیم از دستگاه iOS خود بر روی صفحه بزرگ HDTV به اشتراک گذاشته‌اید، دعوت کنید. به همین سادگی می‌توانید مخاطبان خود را سرگرم کنید.


ویرایش عکس‌ها در یک چشم به هم زدن

مهم نیست چقدر در ویرایش کردن عکس‌ها مهارت دارید، شما می‌توانید به راحتی با برنامه Photos تصاویر فوق‌العاده بدیعی خلق کنید. با وجود این برنامه و ویرایش‌های زیبای آن، شما دیگر لازم نیست جهت انجام این امور به کامپیوتر Mac خود رجوع کنید و یا اینکه با در دست گرفتن کنترل اوضاع، آن‌طور که می‌خواهید عکستان را با بهترین رنگ و جلوه‌های تصویری تنظیم کنید.


از تنظیمات هوشمند بهره ببرید.

توسط یک ابزار کنترل، نور کلی عکس را شناسایی کنید. برنامه Photos در پشت صحنه با تغییر هوشمند روشنایی، تضاد رنگ، میزان تابش و درخشش و چیزهای دیگر به همه حتی تازه‌کارها بهترین نتیجه ممکن را نشان می‌دهد.

اعمال کردن فیلترهای درون برنامه

با یک لمس یا اشاره می‌توانید فیلترهای بهبودیافته عکاسی را اضافه کنید تا حس و حال عکس خود را به شکلی زیبا، جالب و یا کم‌رنگ و رو تغییر دهید. اگر از نتیجه راضی نبودید، می‌توانید همیشه تنظیمات را به حالت اصلی برگردانید.

ویراش عکس‌های Live

اکنون شما می‌توانید عکس‌های Live خود را دقیقاً مشابه دیگر عکس‌ها با استفاده از ابزار ویرایشگر درون برنامه، ویرایش کنید. جدا کردن، اضافه کردن فیلترها، تنظیم نور و رنگ و قابلیت‌های بیشتر، همه و همه در اختیار شماست.

ابزارهای ویرایش قدرتمند نرم‌افزارهای دیگر در برنامه Photos

اگر می‌خواهید فراتر از ابزارهای ویرایش تصویر گوشی خود بر روی عکس‌هایتان کار کنید، برنامه Photos این کار را برایتان میسر ساخته است. شما می‌توانید با استفاده از ابزارهای ویرایش third party بدون ترک کردن برنامه Photos از فوق‌العاده بودن تمامی ابعاد عکس‌های خود مطمئن شوید.

Camera+

Pixelmator

با وجود iCloud Photo Library تمام عکس‌های شما
‏‏بر روی تمام دستگاه‌هایتان در دسترس می‌باشند.

همه عکس‌ها و ویدئوهای شما اکنون بر روی iCloud قرار دارند که این آزادی عمل را به شما می‌دهد تا در هرلحظه با هر دستگاهی به آن‌ها دسترسی داشته باشید؛ بنابراین شما می‌توانید عکس‌های هفته پیش یا سال گذشته خود را هر جا که هستید تماشا کنید؛ و iCloud Photo Library تمامی عکس‌ها و ویدئوهای شما را در یک مکان نگه‌داری می‌کند که شما را قادر می سازد تا از طریق iPhone، iPad، iPod touch، Mac و حتی کامپیوتر PC بر روی سایت iCloud.com به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

راجع به iCloud بیشتر بدانید‏