Apple Remote Desktop 3

Apple Remote Desktop بهترین راه برای مدیریت کامپیوترهای Mac بر روی شبکه تان می باشد. توزیع نرم افزار، ارائه دهنده کمک فوری به صورت آنلاین برای کاربران نهایی، ایجاد گزارشات نرم افزاری و سخت افزاری دقیق وانجام وظایف مدیریتی روزمره به صورت خودکار؛ همه این ها بدون ترک میزتان، انجام می پذیرند. با ویژگی هایی همچون انجام خودکار فعالیت های تکراری روزمره (Automator actions) و جستجوی سریع (Remote Spotlight search)، برنامه Apple Remote Desktop کار شما را بیش از پیش سهولت می بخشد.

برنامه Apple Remote Desktop، برنده جایزه سیستم مدیریت دسکتاپ سیستم عامل OS X برای توزیع نرم افزار، مدیریت دارایی و دستیار از راه دور شد. برنامه Apple Remote Desktop طیف وسیعی از ویژگی های دارای عملکرد بالا مانند جست جو های فوق سریع Spotlight در سراسر کامپیوترها؛ بیش از 40 فعالیت روزمره برای اتوماسیون آسان وظایف تکراری؛ یک ویجت داشبورد که امکان مشاهده ی سریع و راحت سیستم های از راه دور را فراهم می نماید؛ و AutoInstall برای به روز رسانی نرم افزارها به صورت خودکار بر روی سیستم ‌های موبایل، زمانی که به شبکه باز می گردند را ارائه می دهد.

ارتقاء به رده اول

نصب نرم افزار یا بروزرسانی در شبکه تان تا به حال این گونه ساده و آسان نبوده است. بسته موجود را از اپل و یا از عامل third party تهیه کنید و خیلی ساده از بسته نصب (Install Package) برای انجام کپی و نصب بر روی کامپیوترهای سرویس گیرنده استفاده کنید که با بسته های نصب سفارشی به خوبی سازگار است. Apple Remote Desktop به کاربران سیستم شما هشدار می دهد که زمان ارتقاء فرا رسیده و حتی از راه دور دستگاه ها را مجدداً راه ‌اندازی می نماید.

نصب خودکار (AutoInstall) به شما این امکان را می دهد تا نرم افزار را روی Task Server قرار دهید که از توزیع بسته ها برای نصب بر روی کامپیوترهای سرویس گیرنده مراقبت می کند. حتی می توانید زمانبندی نصب را در زمان مشخصی که راحت ترین حالت برای تشکیلات شماست، تنظیم نمایید؛ و اگر یک کامپیوتر روی شبکه نباشد، Task Server با پیگیری به صورت خودکار، بسته را زمانی که سیستم آنلاین شود روی آن نصب خواهد نمود.

اتوماسیون برای کامپیوترهای Mac شما

به لطف قابلیت Automator در برنامه Apple Remote Desktop تمام وظایف مدیریتی زمانبر، متعلق به گذشته می باشند و دیگر کار شما را به تأخیر نمی اندازند. برای استفاده از این قابلیت، تمام آنچه نیاز دارید، کشیدن و رها کردن فعالیت‌ها برای ایجاد یک جریان کاری (workflow) می باشد.

بیش از 40 مورد از فعالیت های Automator در برنامه Apple Remote Desktop تعبیه شده اند که می توانید از آن ها برای تنظیم تصویر دسکتاپ، تنظیم مرجع Finder، تنظیم مرجع بهینه سازی انرژی، منطقه زمانی پیش فرض و غیره استفاده نمایید.

نیاز به برقراری تماس با خانه نیست.

ویژگی به اشتراک گذاری صفحه نمایش در Apple Remote Desktop به شما این امکان را می دهد تا کمک فوری به کاربران راه دور ارائه دهید که در این صورت زمان نیز برای هر دوی شما صرفه جویی می شود. آیا می خواهید کارهای مدیریتی تان قابل مشاهده نباشد؟ مشکلی نیست. حالت Curtain Mode را جهت ممانعت از دید کاربران محلی از صفحه دسکتاپ آن ها، روشن کنید. این حالت برای زمانی خوب است که یک صفحه نمایش عمومی را به روز رسانی می نمایید. کنترل کاملی از سیستم خواهید داشت، اما کار شما در معرض دید نخواهد بود.

همچنین مدیران می توانند با استفاده از ویجت Remote Desktop کامپیوتر ها را نظارت کرده و به آنها تحت کنترل خودشان دسترسی داشته باشند. اگر نیاز به جابه جایی فایل ها یا پوشه ها به یک کامپیوتر واحد را دارید، عملیات آسان و جدید Remote Drag and Drop، فرمان کپی کردن را برایتان سرعت می بخشد. همچنین می توانید بین سیستم های محلی و راه دور، فرایند copy و paste را بدون لزوم مراحل اضافی انجام دهید.

ارائه گزارش برای یک کار

جست و جوی جدید Remote Spotlight از یکی از قدرتمندترین ویژگی های Mac OS X بهره می برد. اکنون می توانید جست و جوی های بسیار سریع و مشخص شده توسط کاربر را روی سیستم های سرویس گیرنده راه دور انجام دهید. فایل هایی که از این نتایج به دست می آیند را می توان برای ارائه گزارش به سیستم مدیریت (ادمین) کپی نمود.

Apple Remote Desktop همچنین گرداوری گزارشات در مورد استفاده از برنامه، تاریخ، فهرست موجودی و غیره را آسان نموده است. گزارشات سخت افزاری بیش از 200 ویژگی در مورد سیستم های شبکه شده Mac را ارائه می دهند، درحالی که گزارشات نرم افزاری اطلاعات را در مورد 16 ویژگی فایل سیستمی گردآوری می کنند. گزارشات موجودی را می توان حتی از سیستم های موبایل غیر متصل به شبکه گردآوری نمود و نتایج در پایگاه داده SQL برای دسترسی سریع ذخیره می شوند.

نیازی به پرداخت مالیات به ازای هر سرویس گیرنده نیست

Apple Remote Desktop 3 به طور فوق العاده ای مقرون به صرفه است. با نسخه ی سیستم های نامحدود مدیریت (Unlimited Managed Systems) می توانید هر تعداد سرویس گیرنده را مدیریت کنید – به ازای هر سرویس گیرنده هیچ هزینه ای وجود ندارد.