تعهد اپل به حریم شخصی شما

در اپل، اعتماد شما برای ما از هر چیزی مهم تر است. به همین دلیل ما به حریم شخصی شما احترام گذاشته و با کدگذاری قدرتمند از آن محافظت می‌کنیم.

امنیت و حفظ حریم شخصی به صورت بنیادی در طراحی همه سخت‌افزارها، نرم‌ افزارهای ما و خدماتی نظیر iCloud و Apple Pay لحاظ شده است و ما در تلاش برای بهبود هر چه بیشتر آن هستیم. استفاده از تائید و شناسایی دو مرحله ای فرایندی است که به همه مشتریان توصیه می‌ کنیم، که علاوه بر حفاظت از اطلاعات حساب Apple ID اکنون تمامی اطلاعاتی که شما در iCloud ذخیره و به روز نگه میدارید را محافظت میکند.

ما بر این باوریم که آگاه سازی کامل شما درباره هرگونه اتفاقی که ممکن است برای اطلاعات شخصیتان بیافتد پیش از انجام هر کاری از اهمیت زیادی برخوردار است و قبل از به اشتراک گذاری این اطلاعات با ما ، از شما اجازه میگیریم و حتی اگر بعدا نظرتان تغییر کرد به راحتی میتوانید به اشتراک گذاری را متوقف کنید. تمامی محصولات اپل براساس این اصول طراحی و تنظیم گردیده است. هنگامی که درخواست استفاده از اطلاعات شما را داریم، تمامی جوانب را درنظر می گیریم تا تجربه کاربری بهتری را برای شما به ارمغان بیاوریم.

ما این موضوعات را مطرح میکنیم تا توضیح دهیم که چگونه اطلاعات شخصی تان را مدیریت می کنیم، چه چیزهایی را جمع آوری کرده و چه چیزهایی را جمع آوری نمی کنیم. ما در نظر داریم تا این اطمینان را حاصل کنیم که شما اطلاعات به روز رسانی شده درباره حریم شخصی اپل را حداقل یکبار در سال دریافت میکنید و همیشه در جریان تغییرات اساسی در سیاست های ما هستید.

چند سال پیش، کاربران اینترنتی شروع به درک این موضوع کردند که زمانی که یک سرویس آنلاین در اینترنت رایگان است شما دیگر یک مشتری به حساب نمی آیید. شما یک محصول هستید. اما در اپل ما بر این اعتقادیم که داشتن یک تجربه کاربری عالی نباید مساوی با از دست دادن حریم شخصی شما باشد.

مدل کسب و کار ما بسیار شفاف است: ما محصولات با کیفیت می فروشیم. ما اعتبار وشهرت خود را از محتویات ایمیل شما و یا عادت های مرور در اینترنت بدست نمی آوریم تا به تبلیغ کنندگان بفروشیم. ما به اطلاعات شما که روی آیفون یا iCloud ذخیره می شوند به چشم پول نگاه نمیکنیم. ما ایمیل های شما و یا پیامهای شما را نمیخوانیم تا با بدست آوردن اطلاعات از شما اخاذی کنیم. در نهایت سادگی و صداقت، نرم افزارها و خدمات ما به گونه ای طراحی شده اند تا کارایی دستگاه های ما را بهبود بخشند.

یک قسمت کوچک از کسب و کار ما به بخش تبلیغات اختصاص دارد و آن هم iAD نام دارد. به دلیل اینکه بعضی از توسعه دهندگان نرم افزار به این نوع مدل کسب و کار وابسته هستند ما شبکه ای تبلیغاتی ساخته ایم تا بتوانیم از آنها همانند سرویس رادیویی iTunes حمایت کنیم. iAD به سیاست های حریم شخصی یکسان به کار رفته در دیگر محصولات اپل پایبند است. این سرویس هیچ گونه اطلاعاتی را از بخش سلامت، HomeKit، نقشه، Siri ،iMessage، سابقه تماس ها یا هر نوع سرویس دیگر iCloud مانند مخاطبین یا ایمیل نمیگیرد و شما همیشه میتوانید ادامه همکاری را به صورت کامل متوقف کنید.

سرانجام، من قصد دارم به روشنی بگویم که ما با هیچ سیاست دولتی در هیچ کشوری کار نمیکنیم تا کنترلی روی محصولات و خدمات ما داشته باشند. ما هرگز اجازه نداده ایم که به سرورهای ما دسترسی داشته باشند و هرگز این کار را نخواهیم کرد.

تعهد ما در حفاظت از حریم شخصی شما از احترام زیاد ما به مشتری هایمان سرچشمه میگیرد. ما میدانیم که اعتماد شما به ما به راحتی بدست نمی آید. به این دلیل است که همیشه سعی کرده ایم تمام تلاشمان را بکنیم تا این اعتماد را بدست آوریم و حفظ کنیم.

Tim Cook مدیر عامل شرکت اپل