محصولات ما با هدف ایجاد تاثیری مثبت بر دنیا و سازندگان آنها ساخته شده اند.

تامین کنندگان ما، میلیون ها نفر در سراسر جهان را به استخدام خود درآورده اند. تصمیمات ما می تواند تاثیر بزرگی بر زندگی و جوامع آنها داشته باشد. ما مسئولیت بزرگی در قبال حفاظت از حقوق شهروندی همه افراد زنجیره تولیدمان داریم و برای حفظ محیط زیست شکننده سیاره مان ، هر کاری که در توانمان باشد انجام می دهیم. به این دلیل ما در خصوص جزییات چگونگی ساخت محصولاتمان، بیش از حد وسواس داریم و در همین راستا با سرمایه گذاری در حوزه آموزش و پرورش، فرصتها و ابزارهایی را در جهت کمک به کارکنان امروز و آینده تامین کنندگان مان ارائه می کنیم.

ارتقای تامین کنندگان

ما در حال کمک به تامین کنندگان خود برای دستیابی به بالاترین سطح استاندارد در حوزه صنعت هستیم.

ما منشور اخلاقی سختگیرانه ای داریم که تامین کنندگان ما را ملزم به این می کند تا به بالاترین استانداردها برای ایجاد شرایط کاری ایمن پایبند باشند، با کارگران منصفانه رفتار کنند و تولید ایمن در جهت حفظ محیط زیست را در سرلوحه کارشان قرار دهند. ما برای بالا بردن این جایگاه، هر ساله استانداردهای خود را در تلاشی مستمر، تقویت می نماییم. با ایجاد یک همکاری نزدیک، ما به تامین کنندگان خود کمک می کنیم تا در جهت اجرای مسئولانه کارها، دانش و مهارت های مورد نیازشان را توسعه دهند. در سال 2016 ،حتی با اینکه ما سطح معیارها را بالاتر برده و تامین کنندگان جدیدی را به برنامه خود افزودیم، این همکاری ها نتیجه ای جز دستیابی به امتیازی بالاتر در سراسر محدوده کاری ما نداشت.

سال به سال پیشرفت در زمینه مشارکت

ما در سال 2016 ارزیابی 705 تامین کننده را مدیریت کردیم. تقریبا برای اولین بار بود که 30 در صد این ارزیابی ها مختص به تامین کنندگان جدید برنامه بود. با تعامل نزدیکتر با تامین کنندگانمان، ما قادر به افزایش 59 درصدی تعداد سایتهای تامین کننده با کارایی بالا و کاهش31 درصدی تعداد سایتهای تامین کننده با کارایی پایین شدیم.

2015

574
امتیاز ارزیابی

  • 209 تامین کننده برتر(90 تا 100)
  • 330 تامین کننده متوسط (60 تا 89 )
  • 35 تامین کننده ضعیف (≤59)

2016

705
امتیاز ارزیابی

  • 332 تامین کننده برتر(90 تا 100 )
  • 349 تامین کننده متوسط (از 60 تا 89 )
  • 24 تامین کننده ضعیف (≤59)

چگونه پیشرفتمان را می سنجیم.

به منظور دانستن اینکه آیا تامین کنندگان ما در حال پیشرفت هستند ، ما ارزیابی های منظمی را انجام می دهیم و تامین کنندگان را در سه دسته اصلی ارزیابی می کنیم : نیروی کار و حقوق بشر ، مسئولیت زیست محیطی، و سلامت و ایمنی . امتیازدهی به هر دسته دریک مقیاس 100 نمره ای بر اساس بیش از 500 امتیاز داده شده مطابق با منشور اخلاقی ما صورت گرفته است . ما انتظار داریم که تامین کنندگانمان به طور مستمر کارشان را بهبود بخشند و برای دستیابی به این هدف مهم ، ما از طریق آموزش، ابزارهای اموزشی و پشتیبانی با آنها همیشه در تعامل هستیم.

نیروی کار و حقوق بشر

85
میانگین امتیاز ارزیابی

compliance: 85 points, violations: 15 points.

محیط زیست

87
میانگین امتیاز ارزیابی

compliance: 87 points, violations: 13 points.

سلامت و ایمنی

87
میانگین امتیاز ارزیابی

compliance: 87 points, violations: 13 points.
  • Compliance
  • Noncompliance

نمرات منتشرشده در سال 2016 ، در یک مقیاس 100 امتیازی می باشد.

ما در حوزه محافظت از محیط زیست پیشگام هستیم و به شرکایمان کمک می کنیم تا همگام با ما در این مسیر قدم بردارند.

ما در سراسر چرخه تولید در حال پیشبرد برنامه هایی هستیم که انتشار کربن را به حداقل برسانیم، ضایعات دفن شده راحذف کنیم، آب را حفظ کرده و جایگزینی برای مواد شیمیایی خطرناک پیدا کنیم. ما همچنین به تامین کنندگان خود کمک می کنیم تا میزان انرژی مصرفی شان را کاهش دهند و آنرا به انرژی های تجدید پذیر تغییر دهند. ما با هدف گسترش استفاده از انرژی های تجدید پذیر در تلاشیم تا در سراسر دنیا از طریق همکاری با تامین کنندگان، 4 گیگاوات انرژی تجدید پذیر را تا سال 2020 تولید کنیم که این امر موجب توان بخشی هر چه بیشتر امکانات آنها خواهد شد. در سال 2016، ما تعداد سایتهای شرکت کننده در برنامه بهره وری انرژی خود را به سه برابر رساندیم که در نتیجه موجب کاهش انتشار بیش از 150 هزار تن کربن شد . تعدادی از تامین کنندگان بزرگ، متعهد شده اند که تا پایان سال 2018 انرژی مصرفی تمام مراحل تولید Apple را به انرژی تجدید پذیر تغییر دهند. این تعهدات، منجر به کاهش انتشار7 میلیون تنی کربن در هر سال خواهد شد که معادل با حذف یک میلیون و پانصد هزار اتومبیل از جاده ها در یک سال می باشد. ما حتی خود را در چرخه تولید کاغذمان مسئول می دانیم : بیش از 99 درصد از کاغذهای مصرف شده در بسته بندی های ما یا از فیبر چوب بازیافتی بوده و یا از جنگل های تحت مدیریت پایدار و منابع کنترل شده چوب می باشند.

نمونه ‌پژوهی

ساخت امکانات تولیدی برای به صفر رساندن زباله

در سال 2015، ما برنامه زباله صفر را برای تامین کنندگان مونتاژ نهایی، آغاز کردیم. یکی از شرکاء ، شرکت Tech-Com در شانگهای بود . وقتی که از نزدیک با تاسیسات آنها کار کردیم، دریافتیم که بیش از 20 درصد از زباله های تولید شده، سوزانده شده یا به محل دفن زباله ها منتقل می شوند. ما با تامین کنندگان خود و تاسیسات بازیافت مرتبط محلی ، برای توسعه بهتر فرایند جداسازی و بازیافت زباله، مشارکت کردیم. در نتیجه، اکنون شرکت Tech – Com ، قادر است به جای دفن کردن زباله ها و یا سوزاندن آنها، کلیه زباله ها را بازیافت کند. Tech-Com ، همچنین با توسعه فرایند جدیدی برای مدیریت زباله های غذایی، امکان انتقال زباله ها به کمپوست سازی محلی بجای دفن آنها را برای خود به وجود آورد. سپس آنها هر آنچه را که در مورد گسترش یک فرایند آموخته بودند برای تامین کنندگان خودشان که به آنها در جمع آوری و استفاده مجدد مواد بسته بندی شده کمک کرده بودند، مورد استفاده قرار دادند. از زمان شروع برنامه، Tech-Com ، بیش از ده هزار تن از زباله هایی که دفن می شدند را انتقال داده است، که به موجب آن در سال 2016 شایسته دریافت مجوز " UL Zero Waste to Landfill " شد .

آموزش و توانمند سازی کارگران

ما در حال سرمایه گذاری روی افراد هستیم.

نیروی کاری با تحصیلات بیشتر، یک نیروی کار توانمندتر است . در سال 2016، ما با هدف آموزش بیش از دو میلیون و چهار صد هزار کارگر به عنوان حق مسلم کارکنان، مشارکتی را با تامین کنندگان خود ترتیب دادیم. ما همچنین با ارائه طیف گسترده ای از برنامه های آموزش و پرورش به پرسنل زنجیره تولید خود، به ساخت آینده ای نیرومندتر کمک می کنیم . این برنامه ها شامل فرصتهای کسب مدارک تحصیلی کارشناسی یا کاردانی، شرکت در کلاس های آموزشی فنی و حرفه ای ، زبان، هنر، امور مالی و مهارت های ابتدایی زندگی می باشند.

2.4M+ بیش از دو میلیون و چهار صد هزار نفر، در سال 2016 براساس حقوق استخدامی خود آموزش دیده اند .
689K+ بیش از 689 هزار نفر، در سال 2016 در کلاسهای آموزشی ارتقاء حرفه و مهارت های زندگی شرکت کرده اند.
2.1M+ بیش از دو میلیون و صد هزار نفر ،از کارکنان تامین کنندگان تا به امروز جزوی از دانش آموزان توسعه و آموزش شده اند .

نمونه ‌پژوهی

تبدیل آموزش به فرصت

Jiang Hong Liu ، با دو مدرک تحصیلی دانشگاهی ، یک مدیر با تجربه درشرکت Foxconn است . زمانی که او در خط مونتاژ به عنوان یک تکنسین شروع به کار کرد هرگز تصور نمی کرد آینده ای این این چنینی برایش رقم بخورد.

در یک بعد از ظهر، زمانی که او در راهروی شرکت Foxconn در حال راه رفتن بود ، پوستر برنامه آموزشی و توسعه کارکنان تامین کننده (SEED)را مشاهده کرد . Jiang همواره دلش می خواست که به دانشگاه برود ولی شرایط خانوادگی اش این کار را برایش غیر ممکن ساخته بود . SEED این امکان را برای او فراهم کرد تا هم مدرک تحصیلی بگیرد و هم از خانواده اش حمایت کند. اوابتدا با اخذ مدرک فوق دیپلم (AA) روند پیشرفت خود را آغاز کرد و چند سال بعد موفق به اخذ مدرک لیسانس(BA) شد.

Jiang پاداش عزم و استمرار خودش را گرفت .او در طول سالها بدفعات ترفیع شغلی دریافت کرد، جایگاهش را درشرکت Foxconn ارتقاء بخشید و از شغل اولیه اش به عنوان تکنسین به سمت مدیریت تیم کاری خودش درآمد.

"من عاشق شغلم هستم . برنامه آموزشی Apple ، واقعا به رشد و توسعه شغلی من کمک شایانی کرد . بهبود زبان انگلیسی نیز فرصت برقراری ارتباط با مشتریان و مدیریت پروژه ها بطور مستقل را برای من فراهم کرد. من بدون SEED ، نمی توانستم جایگاه شغلی فعلی ام را داشته باشم."

مسولیت پذیری در قبال منابع

نگرشی موشکافانه در اعماق لایه های مسئولیت پذیری منابع

تعهد ما به انسانها وسیاره زمین تنها به فرایند تولید منتهی نمی شود . در سال 2010، ما یکی ازاولین شرکت هایی بودیم که زنجیره تامین خود را از خط تولید گرفته تا سطح کوره های ذوب قلع، تانتالیوم، تنگستن و طلا (3TG) ،برنامه ریزی دقیق کردیم . در سال 2016، ما محاسبات زنجیره تامین کبالت خود را کامل کردیم. ما انتشار لیست کوره های ذوب 3TG خود را ادامه داده و امسال همچنین این لیست شامل تامین کننده های کبالت ما نیز می شود. برای دومین سال متوالی ، 100 % کوره های ذوب 3TG و پالایشگاه های شناخته شده ما در حسابرسی های مستقل شرکت های ثالث، مشارکت می کنند . و 100 % کوره های ذوب کبالت و شرکاء پالایشگاهی ، در بازرسی های مستقل third-party مشارکت می کنند . در سال 2016 ، ما 22 کوره ذوب را از زنجیره تامین خود حذف کردیم. ما روند حذف آنهایی که ناتوان بوده یا نهایتا با استانداردهای بالای ما مطابقت ندارند را ادامه می دهیم و هر ساله ما با تاثیرگذاری عمیق تر بر زنجیره تولیدمان به همان نسبت فشار بیشتری را برای دستیابی به استانداردهای بالاتر اجتماعی و محیط زیستی اعمال می کنیم.

100% مشارکت 100% کوره های ذوب / پالایشگاهها، در ارزیابی های third-party (قلع ، تانتالیوم ، تنگستن ، طلا ، کبالت)

Apple یکی از پیشگامان رسیدگی به چالش کار کودکان در معادن جمهوری دموکراتیک کنگو می باشد. ما افتخار این را داریم که با مشارکت کردن در این بخش ، زمینه ساز آموزش های ضروری تامین بهداشت و ایمنی، بهبود وضع معیشتی کارگران از طریق ارتباط با بازار فروش عادلانه و توسعه سیستمها برای اطمینان از ادامه تحصیل کودکان هستیم.

مارک ویسو ،ریس و مدیر عامل Pact

گزارشات

گزارشات دوره ای سال 2017

98% مطابق با استاندارد 60 ساعت کار در هفته
2.4M+ بیش از دو میلیون و چهار صد هزار کارگر، در سال 2016 بر اساس حق کاری خود آموزش دیدند. از سال 2008 ، بیش از یازده میلیون و هفتصد هزار کارگر بر اساس حق کاریشان ، آموزش دیده اند .
3.8B+ بیش از سه میلیارد و هشتصد میلیون گالن آب در سال 2016 صرفه جویی شد ، از سال 2013 ، بیش از 8 میلیارد گالن آب صرفه جویی شده است .
100% تکمیل محاسبات زنجیره تامین برای قلع ، تنتالیوم، تنگستن، طلا و کبالت
100% مشارکت حسابرسی و رسیدگی پالایشگاهی/ کوره ذوب شرکای شرکت های ثالث برای قلع ، تنتالیوم ، تنگستن ، طلا ، و کبالت
$2.6M دو میلیون و ششصد هزار دلار در سال 2016 ، باز پرداخت به بیش از 1000 نفر برای جبران خسارت هزینه های کمیسیون کارفرما ، از سال 2008 مجموعا بالغ بر بیست و هشت میلیون و چهار صد هزار دلار به بیش از 34000 نفر باز پرداخت شده است.
2.1M+ بیش از دو میلیون وصد هزار دانش آموز از آغاز پروژه در سال 2008 در برنامه آموزش و پرورش و توسعه کارکنان تامین کننده(SEED) شرکت کرده اند .
200K+ بیش از 200 هزار تن زباله، از محل دفن آنها در سال 2016 منتقل شده است.
#1 مقام اول رتبه بندی شرکت شاخص شفافیت اطلاعات (CITI) برای سومین سال پیاپی

در خصوص پیشرفت ما ، بیشتر بدانید.

یازدهمین گزارش سالانه پیشرفت مسئولیت تامین کنندگان ما ، مرور جامعی به آنچه که ما در حال انجام آن هستیم می باشد تا این اطمینان حاصل شود که محصولات ما با بالاترین سطح یکپارچگی تولید می شوند . این گزارش با تمرکز بر تلاش های مستمر ما برای بهبود بخشیدن به شرایط کاردر تاسیسات شرکای تامین کننده ، حفاظت از محیط زیست ، بهبود زندگی کارگران و تقویت استانداردهای مسئولیت پذیری منابع ارائه شده است.