Motion 5 افکت هایی با کاربری آسان و در عین حال استثنایی


برنامه Motion یک ابزار قدرتمند گرافیکی است که ایجاد متون ، عناوین دو بعدی و سه بعدی سینمایی، افکت های انتقال سیال (transitions) و اِعمال تغییرات و افکت های واقع گرایانه را به راحتی و به صورت همزمان امکان پذیر می سازد.

این برنامه را هم اکنون از Mac App Store دریافت کنید

قابلیت‌های جدیدی که سرعت پیشبرد کار را دو چندان می کنند.

برنامه Motion 5.3، رابط کاربری بی نقص و جدیدی را معرفی می کند که با Final Cut Pro مطابقت کامل دارد و پروژه شما را در مرکز توجه قرار می دهد. پشتیبانی از طیف وسیعی از رنگها، به شما اجازه می دهد تا گرافیک های متحرک خود را با درخشش و جلوه ای خاص ببینید و بهبود متن های سه بعدی، عناوین انیمیشنی را بیش از پیش باور پذیر ساخته است. این برنامه حتی از Touch Bar موجود در MacBook Pro جدید نیز پشتیبانی می کند که موجب دسترسی راحت تر شما به ابزارهای کلیدی از روی کیبورد می گردد.

ابزارهایی که همیشه آرزوی داشتن آن ها را در سر می پروراندید، هم اکنون در اختیارتان می باشند.

برنامه Motion برای قدرتمندترین کامپیوترهای جدید Mac از جمله MacBook Pro جدید نیز بهینه سازی شده است*. این نرم افزار از Touch Bar پشتیبانی می کند، بنابراین شما می توانید عملیات متداول و یا دستورات پیچیده را فقط با یک اشاره اجرا کنید. ابزار Touch Bar نسبت به گزینه انتخابی شما به صورت خودکار تغییر می کند و شما را قادر می سازد تا هدایت پروژه، تنظیم قالب متون و فاصله بین حروف و مواردی دیگر را با استفاده از آن انجام دهید.

اطلاعات بیشتر در رابطه با MacBook Pro

با ویدئوهایی با طیف رنگی گسترده کار کنید و نظاره گر نتایج فوق‌العاده آن باشید.

پشتیبانی پیوسته از تصاویر با رنگ های وسیع، امکان طراحی با دامنه زنده تری از رنگ ها را برای شما فراهم می سازد. همچنین می توانید عکس ها و فیلم های وسیع رنگی را به کامپیوترهای Mac وارد کرده و تماشا کنید؛ سپس از آن ها در محدوده رنگی استاندارد Rec.709 یا وسیع Rec.2020 خروجی بگیرید.

محدوده رنگ Rec.709، در مقابل Rec.2020

Chromaticity Diagram
Rec. 2020
Rec. 709
u’
0
0.1
0.2
0.3
0.4
0.5
0.6
0.7
v’
0
0.1
0.2
0.3
0.4
0.5
0.6
0.7

عناوین دوبعدی و سه بعدی

به آسانی با ابزارهای انیمیشن متنی کاربردی و حالت هایی مانند کشیدن و رها کردن، عناوین دو بعدی و سه بعدی چشم نوازی را خلق کنید. بازخورد آنی و پویای کار، امکان آزمون و خطا را به صورت آزادانه برای شما فراهم می سازد.عناوین سه بعدی

شروع به ساخت عناوین سه بعدی کرده، به راحتی آن ها را با الگوها طراحی کرده و یا به سرعت هریک از عناوین دوبعدی موجود را به سه بعدی تبدیل کنید. متن های سه بعدی خود را با هزاران نوع از قالب‌های مصنوعی و یا بر گرفته از طبیعت شخصی سازی کنید. شما می توانید نورپردازی، محیط اطراف، زوایا و لبه های متن خود را تنظیم کرده و از مزیت‌های گزینه‌های قدرتمند سایه زنی(surface-shading) شامل بافت متن(texture maps)، انعکاس طیفی منظم و یا پراکنده(diffuse and specular reflection) و بافت زنی برجسته(bump mapping) بهره‌مند شوید. همچنین می توانید با (Cast shadows) به هر عنوان سه بعدی یا اشیاء در یک محیط سه بُعدی افکت نوردهی و سایه زنی را بیفزایید و یا با اضافه نمودن چندین منبع نور، دوربین و فیلمبرداری متحرک، طرح هایی خارق العاده بسازید 1.


طرح های متفاوت متون سه بعدی

نماهای بی شماری را با استفاده از بیش از 90 قالب سه بعدی آماده اپل، شامل انواع سطوح فلزی، چوبی و سنگی ایجاد کنید. سیستم لایه بندی منحصر به فرد به شما این امکان را می دهد تا از طریق نسبت دادن ترکیب صفت‌های موادی (attributes) مانند پلاستیک، فلز و یا حالت‌های براق یا لعاب دار، خراش دار و یا دندانه ‌ای، بدون نیاز به شناخت ویژگی های پیچیده یا اصطلاحات خاص این مواد، سطوح تصویری واقع گرایانه بسازید.


ابزارهای ایجاد متن

انواع مختلفی از پارامترهای متن شامل موقعیت، وضوح، زاویه، قالب، سبک و طرح را به راحتی تنظیم نمایید. حروف بُرداری با دقت بسیار بالایی مقیاس دهی شده، مورب شده و می چرخند. همچنین موتور پردازش مدرن برنامه Motion به شما این امکان را می دهد که با متون راست به چپ و عمودی زبان هایی همچون ژاپنی و چینی و عربی کار کنید. قابلیت ساده جستجو و جایگزینی، اموری همچون پیدا کردن و اصلاح کلمات و عبارات در کل پروژه را آسان تر می سازد.


پویانمایی متون

با انتخاب بیش از 100 گزینه behaviors مانند Type on و Blur out، می توانید سریعاً متن را بر روی صفحه متحرک سازی کرده، نمایان یا محو کنید و به راحتی پارامترها را تغییر دهید تا به نمای مورد نظر خود برسید. یا با استفاده از تکنیک text-on-a-path متن خود را به صورت متحرک روی یک خط سیر قرار دهید و آن را زاویه دار یا خمیده کرده و بچرخانید. شما می توانید انیمیشن های منحصر به فردی را فقط با حرکت دادن حروف در جاهای مورد نظر خود، خلق کنید.


گزینه Sequence Text Behavior

ترتیب متنی یک حرف، کلمه و یا خط را به صورت خودکار در یک زمان موج دار کنید. تصویر یک نماد (glyph) را درست کرده و پارامترهای آن را تنظیم کنید، سپس با اعمال کردن این حالت (behavior) به تغییرات وارده به کل توالی متن، آنها را پویا نمایی کنید. همچنین می توانید با انتخاب از میان بیش از 200 حالت Text sequence پیش فرض، برای اعمال افکت های فوری اقدام کنید.


ابزار Adjust Glyph

ابزار تنظیم و ویرایش Glyph روشی ساده و قابل درک را برای متحرک سازی حروف متنی به شکل سه بعدی فراهم می سازد، فقط کافی است یک کاراکتر متن را انتخاب کرده و تنظیمات را در Canvas اجرا کنید. با استفاده از ویژگی های Move، Scale، Rotate و یا Adjust Four Corner می توانید ظاهر متن را مورب کرده و یا نماها را ترکیب کنید (corner-pin) و یا سبک کاراکتر را درخشان یا سایه دار کنید.


Text Generators

تولید کننده‌های متن، انجام دستورات و کارهای رایجی که به صورت دستی ساعت ها وقت می برد را به طور خودکار میسر می سازند. یک مولد(generator) به شما امکان ایجاد اعدادی را می دهد که به صورت شمارش ترتیبی یا معکوس و یا به طور تصادفی تغییر می کنند. شما همچنین می توانید ترتیب زمان و تاریخی را ایجاد کنید که رو به جلو یا عقب اجرا می شوند و شمارنده زمان را برای هر نوع فریم استاندارد تنظیم کنید یا هر نوع فایل متنی را در نظر بگیرید و از یک مولد برای نمایش خطوط متن به صورت متوالی استفاده کنید.


ساخت تیتراژ

برنامه Motion به شما این امکان را می دهد که فهرست‌های متحرک را فقط در چند مرحله حتی برای تیتراژهایی با محتوای طولانی ایجاد کنید. فقط کافی است یک فایل متنی را وارد کنید یا اگر بخواهید، می توانید خودتان محتوای ستون را تایپ کنید. behavior Scroll بر اساس این که آیا شما به خروجی های متنی پیشرونده نیاز دارید یا در هم بافته، سرعت را بهینه سازی می کند. می توانید با کلیک کردن روی گزینه پیش نمایش، به هر قسمتی از فهرست ستونی بروید و جزئیات متن خود را بررسی کنید.

گرافیک متحرک (Motion Graphics) برای نرم افزار Final Cut Pro

نرم افزار Motion با توجه به نیازها و هر آنچه که یک تدوینگر در ذهن خود دارد طراحی شده است. رابط کاربری آشنای این نرم افزار به شما امکان ایجاد عناوین، جلوه‌های حرکتی و افکت‌ها را برای Final cut pro به راحتی میسر می سازد.رابط کاربری جدید

در یک محیط کاربری مدرن، ساده و در عین حال پر بازده با ظاهری مشابه Final Cut Pro به طراحی بپردازید و بی دغدغه بر روی پیشرفت کارتان متمرکز گردید. ترتیب قرارگیری منظم تر و منطقی تر آیکون ها در محیط کاربری، موجب شده تا تمامی ابزارها، در جای صحیح خود قرار بگیرند.


ویرایش الگوها در Final Cut Pro

Final cut pro شامل مجموعه ای غنی از عناوین، جلوه‌های حرکتی، افکت‌ها و تولید کننده قالب‌هاست. هریک از این الگوها را به منظور ویرایش بیشتر در برنامه Motion باز کنید، سپس الگوی اصلاح شدۀ خود را از طریق ذخیره کردن به Final Cut Pro انتشار دهید. اکنون، الگوی جدید آماده استفاده می باشد.


الگوهای حرکتی هوشمند

به هنگام ویرایش با Final Cut Pro از انعطاف پذیری قالب‌های قابل تنظیم انیمیشنی و خلاقیت بکار رفته برای افکت‌ها، عنوان ها، جلوه های حرکتی و مولدها لذت برده و در وقت خود صرفه جویی کنید. الگوهای حرکتی هوشمند را با ترکیبی از پارامترها و تجهیزات (rigs) واحد ایجاد کنید تا بتوانید کنترل گروهی از پارامترها را با یک منوی (slider) ساده، منوی بازشو (pop-up) و یا کادر بررسی (checkbox)، در اختیار بگیرید. اگر شما به راه اندازی الگوها با چند نسبت تصویری بپردازید، Final cut pro به طور خودکار از طرح متناسب با مقدار فیلم شما استفاده می کند.


تنظیم پارامترهای نوار ابزار Rigs

منو Rigs به شما این امکان را می دهد تا پارامترهای مرتبط را با یک کنترل واحد در منوی slider، (pop-up) یا checkbox تنظیم کنید. برای مثال رنگ تمامی اشیاء موجود در پروژه را تنها در یک مرحله تغییر دهید یا فقط با استفاده از یک کلیک، لوگویی پیچیده را در یک صفحه اعمال کنید. تنظیمات منوهای rigs را به آسانی و با استفاده از تکنیک کشیدن و رها کردن انجام دهید و هر زمان که می خواهید آن ها را تغییر دهید. بدین دلیل که منوهای rigs امکان جابجایی بین گزینه‌ها را در همان لحظه فراهم می کنند، ابزاری فوق‌العاده ایده آل و مناسب برای استفاده ویرایشگرها از الگوهای حرکتی هوشمند در Final Cut Pro می باشد.

ابزارهای قدرتمند طراحی

برنامه Motion با برخورداری از یک موتور طراحی فوق‌العاده سریع، امکان دیدن نتیجه کارتان را بدون وقفه همراه با مجموعۀ کاملی از ابزارها و محتوا، جهت خلق و پویا نمایی گرافیک‌های حرکتی پیچیده، برای شما میسر می سازد.موتور طراحی با بازدهی فوق سریع (Real-Time)

وجود تعامل در تمامی جنبه ‌های برنامه Motion، به شما این اجازه را می دهد تا در طول اجرای زنده پروژه تنظیمات را اعمال کرده و فوراً نتیجه را مشاهده کنید. همانطور که اشیاء را بر روی عنصر (Canvas) حرکت می دهید، انیمیشن ها را بدون لحظه ای تعلل بوسیله ضبط زنده عملکردهای خود، ایجاد کنید.


مجموعه ای حرفه ای از محتوا

با انتخاب از میان بیش از 1900 اجزای طراحی شده توسط اپل که شامل تصاویری با وضوح بالا، اثرات هنری بُرداری و محیط‌هایی با طراحی انیمیشنی می گردد، بدون نیاز به پرداخت مجدد (royalty-free)، به خلق ترکیب های دو بعدی و سه بعدی خیره کننده بپردازید.


دسترسی کامل به نمودار ویرایش منحنی با تکنیک Keyframe

برای کنترل دقیق زمان بندی و موقعیت تمامی اجزا در تصویر متحرک خود، ابزارهای ساده Keyframe را در Motion باز کنید. با استفاده از گزینه‌های Linear، Bezier و Continuous در منوی نمودار منحنی interpolation به سرعت به ایجاد تغییرات روان در پارامتر بپردازید. شما می توانید منحنی ها را با استفاده از ابزار freehand رسم کنید و یا با استفاده از box Transform، مجموعه ‌های Keyframe را با یکسری از فرمان ها مانند move، stretch و squish تغییر حالت دهید.


منوی Behaviors

گزینه های منوی حالت‌ها (Behaviors) مانند Gravity، Repel، Throw و Vortex به شما این اجازه را می دهند که بدون برنامه نویسی، یک گرافیک حرکتی با ظاهری طبیعی را ایجاد کنید. فقط کافیست برای هر موضوع یکی از حالت‌ها را اعمال کنید و سپس مدت زمان و موقعیت را در فضای دوبعدی یا سه بعدی تنظیم کنید. شما می توانید حالت‌ها را برای دستیابی به اثرات حرکتی پیچیده تر با هم ترکیب کنید. با انتخاب حالت‌های Text تک منظوره یا حالت‌های Audio، هر پارامتر را بر اساس فرکانس صوتی یک قطعه موسیقی، دستخوش تغییرات قرار دهید. بدون نیاز به تکنیک‌های keyframes، حالت جدید Align-To را برای حفظ آرایش و تنظیم دو موضوع انیمیشنی انتخاب کنید.


Generators

به ایجاد پس زمینه های انیمیشنی و با کیفیت بوسیله ابزارهای generator پیش فرض که هر کدام با پارامترهایی برای شخصی سازی و متحرک نمودن تصاویر همراه است بپردازید. از مجموعه ای از اشکال استاندارد یکی را انتخاب کرده یا از طرح های منحصر به فردی مانند Manga Lines و Spiral Graphiks که کیفیت طبیعی کارهای دستی را ارائه می دهند، بهره‌مند شوید. تمامی ابزارهای generator می توانند به عنوان طرح نقشه یا بافت تصویر، بر روی موضوعات دیگر، مثل متن سه بعدی مورد استفاده قرار گیرند.

افکت های خیره کننده

با بیش از 200 فیلتر و افکت‌های پیش فرضی که در برنامه Motion در اختیار دارید، می ‌توانید تنها با تکنیک کشیدن و رها کردن، تصاویر متحرک چشم گیری را خلق کنید. سپس رنگ و لعاب کار خود را بوسیله کنترل‌های دقیق ارتقا دهید.افکت‌های نقاشی با قابلیت شخصی سازی

با تنظیم قلم موهای نقاشی و ضربات سه بعدی آن ها، یک تصویر منحصر به فرد از پروژۀ خود ایجاد کنید. از میان بیش از 140 قلم موی پیش فرض انتخاب کرده و به استفاده بپردازید و می توانید از طیف گسترده رنگی و یا فایل های Quick Time استفاده کرده، قلم موهای خودتان را طراحی کنید. ضربه‌ های قلم حساس به فشار که موجب طرح‌های نقاشی با درجات رنگی متنوع و یا ضربه های نرم قلم می شود را ایجاد کنید. همچنین به راحتی حالت های بُرداری در فضای سه بعدی را خلق نمایید.


سیستم‌های پیشرفته منوی Particle

از Particles برای ایجاد افکت‌های واقع گرایانه مانند دود و جرقه استفاده می شود اما آن ها همچنین می توانند جزئیات جذابی را به تصاویر متحرک اضافه کنند. می توانید کار خود را با بیش از 200(particle emitter) پیش فرض از مجموعه داخلی برنامه شروع کنید یا خودتان آن ها را طراحی کنید. ناشران برنامه به شما این امکان را می دهند که الگوهای مکرر و مسحورکننده ای را در فضای دو بعدی و سه بعدی، با پیروی از یک شکل هندسی، ایجاد کنید.


ابزارهای پیچیده Masking

قابلیت Masking به شما این اجازه را می دهد تا چگونگی و زمان ظاهر شدن اشیاء در پروژه را کنترل کنید. ابزارهای mask Rectangle و circle mask، امکان تنظیم آسان شکل، اندازه و تنظیم مقدار feather را با استفاده از کنترل های ساده صفحه نمایش، برای شما فراهم می کنند. ابزارهای Bezier mask و freehand mask شما را قادر می سازند تا نقاط کنترلی را برای کارهایی که نیاز به جزئیات بیشتر دارد مانند تکنیک انیمیشنی rotoscoping به سرعت ترسیم و تنظیم نمایید. برای ایجاد ابزارهای mask پیچیده تر، شکل ها را با هم ترکیب و مخلوط کنید و با استفاده از تکنیک‌های keyframes یا tracking، هر پوشش یا همان (mask) را در طول زمان محرک سازی کنید.


انجام ساده تکنیک برش فام (chroma key)

یک برش فام دقیق را تنها در یک مرحله ایجاد کنید. برای ایجاد یک برش فام فوری در بسیاری از پروژه‌ها، فقط کافی است Keying filter را بکشید و رها کنید. اگر پس زمینۀ سبز یا آبی در فیلم شما به طور غیریکنواخت (ناهمگون) روشن باشد، می توانید از کنترل های هوشمندی همچون گردونه رنگ برای تنظیم نتایج استفاده کنید.


تنظیم سرعت Optical Flow

به لطف پردازش منوی optical flow در برنامه Motion، با کیفیت خیره کننده ای سرعت صحنه های فیلم خود را کاهش یا افزایش دهید. زمان بندی مجدد و پویای ابزارهای behavior به شما این امکان را می دهد که سرعت را در هنگام پخش کلیپ، کنترل و تنظیم نمایید. همچنین می توانید افکت‌های زمان بندی را در هر جایی از کلیپ خود پیاده کنید و از پارامترهای ease-in/ease-out برای به جریان انداختن یا متوقف کردن افکت‌های زمانبندی استفاده کنید.


تکنیک‌های SmoothCam و Image Stabilization

حالت SmoothCam لرزش‌ها و ضربه های ناگهانی دوربین را به هنگام انجام حرکات متعارف دوربین مانند چرخش، کج کردن و بزرگنمایی از بین می برد. Image stabilization شما را قادر می سازد تا بدون نیاز به تنظیمات زمانبر، لرزشها و تکان های دوربین را تعدیل کرده و یک موقعیت ثابت را برای یک عکس ایجاد کنید. هر دوی این ویژگی ها بمنظور بدست آوردن کیفیتی بهتر، از آنالیز حرکت بصری اجسام (optical flow) استفاده می کنند.


تکنیک‌های Match Moving و Point Tracking

برنامه Motion امکان ایجاد سریع یک مسیر حرکتی، برای ردیابی یک شیء در حال حرکت در یک کلیپ ویدئویی را می دهد. این برنامه مسیر شیء را آنالیز کرده و با پیشنهاد بهترین نقاط ردیابی بالقوه، انجام ساعت ها آزمون و خطا و اتلاف وقت را از دستور کار شما حذف می کند. تصاویر، اشکال ریز، فیلترها، ضربه های قلم یا نقاط کنترل یک پوشش (mask) را بر روی هر نوع مسیر ردیابی ضمیمه کنید.

پشتیبانی گسترده از فرمت تصویر

بصورت یکپارچه و با مجموعه گسترده‌ای از فرمت های گرافیکی رایج شامل BMP، Jpeg، PNG، TiFF و Targe کار کنید. Motion هم چنین از فایل های PDF و فایل های فوتوشاپ لایه ای (PSD) پشتیبانی می کند و ترکیب چندین فرمت مختلف نیز در این پروژه آسان است.

FxPlug 3

برنامه FxPlug 3 معیار استاندارد شرکت اپل برای فیلترها و افکت‌هاست. از بین بیش از 130 فیلتر FxPlug و generators داخلی یکی را انتخاب کنید و یا به جستجو در محیط در حال افزایش افکت‌های خارجی Fxplug بپردازید. این افکت‌ها می توانند از پردازش 64 بیتی و شتاب دهنده GPU که شامل اجرا و ارائه dual-GPU بر روی Mac Pro می باشد پشتیبانی کنند. پلاگین های خارجی می توانند شامل یک رابط کاربری اختصاصی با کنترل های منحصر به فرد باشند که مستقیماً در برنامه Motion ظاهر می شود و قابل انتشار در Final Cut Pro نیز می باشد.

تصاویر سه بعدی بی دردسر

ویرایشگرهای ویدئویی می توانند بدون برنامه نویسی، از برنامه Motion برای ایجاد تصاویر زیبای سه بعدی متحرک استفاده کنند. این محیط سه بعدی ابزارهای ساده و آشنا، با نتایج فوق‌العاده سریع و آنی را در اختیار شما قرار می دهد.محیط سه بعدی

از طریق اضافه کردن یک یا چند دوربین به پروژه های دوبعدی، با حفظ کردن گروه های دوبعدی قبلی، فوراً از فضای دو بعدی به سه بعدی انتقال یابید. سپس برای ایجاد حرکات خارق‌العاده در فضاهای سه بعدی، دوربین ها را حرکت داده و از طریق کنترل متغیرهایی همچون عمق میدان محیط، سایه ها و انعکاس ها، نمایی واقعی به ظاهر اجسام ببخشید. همچنین می توانید برای پروژه هایی با جزئیات فراوان، اشکال ریز سه بعدی و الگوهای تکرار شونده (replicator patterns) را وارد کار کنید.


سایه ها

تولید سایه های سه بعدی واقع گرا تابحال به این اندازه راحت نبوده است. ابتدا نقاط نوری (point lights) و نورهای متمرکز (spot lights) را برای سایه زنی مشخص کرده و سپس اجسامی که می خواهید دارای سایه باشند را انتخاب نمایید. از طریق تعیین رنگ و مشخص کردن انواع لبه ها و کناره های اجسام می توانید ظاهر تمام سایه ها را بهبود ببخشید. وقتی که حرکت اجزای پروژه شما آغاز گردد، سایه ها نیز، با حرکت اشیاء و نورها، به صورت پویا حرکت می کنند.


انعکاس ها (Reflections)

Reflections چاشنی هیجان و واقع گرایی را به اجسام در حال حرکت در فضای سه بعدی اضافه می کند. هرگونه شکل، صفحه ویدئویی یا خطوط نقاشی را به یک سطح انعکاسی تبدیل کنید؛ با اضافه کردن افکت blur انعکاسات را ملایم تر کرده و با استفاده از ویژگی Falloff انعکاسات را در حین دور شدن اجسام از منبع نور محو نمایید.


عمق میدان

در حین حرکت یک شی در فضای سه بعدی، به دلخواه نقطه کانونی (focus) را روی صفحه تعیین کنید. به سرعت با اِعمال دامنه ای از فوکوس، اجسام متنوعی را برجسته کرده و یا تمرکز بر روی آن ها را کم کنید و به طور همزمان نتیجه را در حین کار مشاهده کنید. برای ایجاد افکت تغییر وضوح (rack-focus) فقط کافی است ابزار Focus behaviors را اضافه نمایید.


Camera Framing Behavior

به سادگی با کشیدن و رها کردن و اِعمال Camera Framing behavior، اشیا را به صورت گروهی یا تکی پیگیری کنید. کنترل های روی صفحه به شما امکان تنظیم چارچوب هر شی‌ء توسط دوربین را فراهم می نمایند. از این رو با اِعمال این ابزار در طول زمان به صورت مکرر برای حرکت دادن دوربین از یک جسم به جسم دیگر استفاده کنید.

پیشرفتی بی سابقه در مقوله سرعت، کیفیت و خروجی کارها

حتی با وجود پروژه های پیچیده، فایل های تصویری بزرگ و افکت های حرفه ای، با بالاترین سرعت و کیفیت ممکن کار کنید و با علم بر اینکه رنگ های شما در طول اجرای کار طبیعی و بی نظیر به نظر می رسند، با اطمینان به طراحی بپردازید.

بهینه شده برای پردازنده های GPU

برنامه Motion با استفاده از واحدهای GPU پرسرعت بر روی کارت گرافیک، سرعت انجام امور را در برنامه افزایش می دهد. این برنامه برای استفاده از هر دو پردازنده GPU در Mac Pro بهینه سازی شده است؛ بنابراین شما می توانید کار خود را با افکت‌های عمیق تر و پیچیده تری که به صورت آنی در حین کار قابل اجرا هستند سریعتر رندر کرده و ارائه دهید.

رندری با کیفیت فوق‌العاده

فرآیند رندرینگ باکیفیت برنامه Motion با استفاده از محاسبات فضای رنگ linear-light و Floating Point، به تصویر کشیدن افکت‌ها با حداکثر دقت را ممکن می سازد. شما می توانید با افکت‌هایی همچون مقیاس بندی (scales)، تارنمایی (blurs) و روشنایی (lighting)، به همان نتایج استثنایی که از یک نرم افزار پیشرفته و سطح بالای ترکیب تصویر توقع دارید دست پیدا کنید.

موتور رندر (اجرای) مشترک

برنامه Motion به منظور ایجاد سرعت و کیفیت پایدار در برنامه های کاربردی، یک موتور رندرینگ را با برنامه Final Cut Pro و Compressor به اشتراک گذاشته است. این موتور باعث می شود که پروژه های Motion در Final Cut Pro بدون نیاز به رندر مجدد اجرا شوند؛ از این رو فوراً می توانید مشغول به کار شوید.

Color Sync مدیریت کننده پردازش های Color Pipeline

برنامه Motion برای اموری همچون نمایش و پردازش، تولید رنگ‌های دقیق و یکپارچه از فرآیند import گرفته تا render و export، بر مدیریت رنگ Color Sync شرکت اپل تکیه می کند. اگر شما فایلی را چه در Motion، چه در Final Cut Pro و چه در Quick Time اجرا کنید، در هر سه حالت رنگ‌ها یکسان به نظر خواهند آمد.

ساختار 64 بیتی

برنامه Motion همانند برنامه Final Cut Pro یک برنامه 64 بیتی است. این بدین معناست که این برنامه می تواند از افکت‌های چند لایه هیجان انگیز تر و پیچیده ‌تری برای استفاده در Final Cut Pro پشتیبانی کند.

بدون هیچگونه محدودیت در کیفیت – وضوح تصویری مطلق

برنامه Motion برای تصاویر یا کلیپ‌های ثابت هیچ محدودیت اندازه ای ندارد. شما می توانید تصاویر را در هر اندازه ای بدون مقیاس بندی یا برش، وارد کرده و فایل خروجی بگیرید.

تنظیمات خروجی تک مرحله ای

از منوی Share برای دسترسی به گزینه های خروجی که از قبل برای مقاصد و دستگاه های شناخته شده پیکربندی شده است، استفاده کنید. از پروژه ها در فرمت‌های مناسب برای iPad، iPhone، iPod، Apple TV، DVD، یا دیسک‌های Blu-ray 2 فایل خروجی تهیه کنید؛ یا آنها را مستقیماً در محل هایی مانند YouTube، Vimeo و Facebook انتشار دهید. همچنین می توانید آن ها را با فرمت هایی مانند ProRes 422، ProRes 4444 و H.264 بفرستید. با تهیه یک فایل خروجی Quick Time از پروژه خود، گرافیک‌های حرکتی این نرم افزار را به برنامه‌های دیگری مانند iMovie وارد سازید.

فرمت ProRes 4444

ProRes 4444

4:4:4:4

3840×2160

فرمت ProRes 4444 بالاترین کیفیت ممکن را ایجاد کرده و بمنظور کار با ابزارهای Mask و پشت نمایی های تصویر (Transparency)، می تواند یک کانال آلفا را نیز دربر داشته باشد. به لطف رمزگشایی سریع ProRes، می توانید در حین کار کردن، پیش نمایش پروژه های خود را مشاهده کنید. فرستادن فایل خروجی با فرمت ProRes 4444 در حقیقت فایل های خروجی کم حجمی را فراهم می کند که با کیفیت فرمت های غیرفشرده برابری می کند.

کار با برنامه Compressor

با استفاده از این برنامه به دنیای وسیعی از قابلیت های رمزگذاری حرفه ای وارد شوید. یک پروژه را در این برنامه وارد کنید یا تنظیمات خروجی سفارشی را برای استفاده مجدد در Motion ایجاد کنید. شما می توانید این تنظیمات را با کاربران دیگر Motion، حتی اگر برنامه Compressor را در سیستم خود نصب نداشته باشند، به اشتراک بگذارید.

اطلاعات بیشتر در مورد برنامه Compressor