منابع

ما نمی‌توانیم منابع طبیعی را تولید کنیم، اما راهکارهایی برای حفظ آن‌ها ابداع کرده‌ایم.

بازیافت و استفاده مجدد

یکی از بهترین راه‌ها جهت استفاده‌ی مجدد از منابع، بازیافت است.

ما سخت در تلاشیم تا مانع از دور ریخته شدن دستگاه‌های الکترونیکی شویم و بتوانیم از منابع ارزشمند آن‌ها استفاده‌ی مجدد داشته باشیم. ما می‌خواهیم مطمئن شویم که این دستگاه‌ها تجدید پذیر هستند و هیچ‌گونه تهدیدی برای سلامت انسان‌ها و محیط زیست ندارند. به همین دلیل است که ما مجموعه عملیات بازیافت را گسترش داده‌ایم و برنامه‌ای به نام Apple Renew را طراحی کرده‌ایم که به شما اجازه می‌دهد دستگاه‌های اپل استفاده‌ شده را به Apple Store بیاورید تا اپل بتواند آن‌ها را مجدداً استفاده‌ کرده یا آن‌ها را بازیافت کند. همچنین ما با بیش از 160 بازیافت کننده در سراسر جهان همکاری می‌کنیم که تمام استانداردهای ما مبنی بر حفظ سلامت انسان‌ها و محیط زیست را گسترش می‌دهند. ما از سال 1994، در بیش از 597 میلیون پوند مواد اولیه صرفه‌جویی کرده‌ایم.

ما به دنبال فرصتی برای بهبود کیفیت بازیافت در محصولاتمان هستیم. تکنیک‌های بازیافت همانند قطعه‌ قطعه کردن موجب کاهش کیفیت مواد می‌شوند؛ ازاین‌رو دسته ای از ربات‌ها به نام Liam اختراع شد که می‌تواند iPhone 6 را با سرعت و کیفیت بالا تفکیک کند و نیاز استخراج از منابع معدنی را کاهش دهد و همچنین با دو خط روبات Liam توانستیم 2.400.000 گوشی را در سال از هم تفکیک کنیم. این‌ تجربه دستاوردی جدید در عرصه بازیافت می باشد ولی ما امیدواریم که این نوع تفکر در سایر صنعت‌ها نیز تأثیرگذار بوده باشد.

ما این اطمینان را داده‌ایم که تمام ضایعات تولیدی، قابل بازیافت و در صورت لزوم قابل ‌تبدیل به انرژی هستند. این یک هدف بلند پروازانه است که نیاز به همکاری میان تیم‌های اپل، مقامات محلی و متخصصان بازیافت را دارد. در سال 2015، اولین مراکز خارج از آمریکای شمالی که بازیافت UL’s Zero Waste to Landfill را انجام دادند، کورک و ایرلند بوده و در سال 2016، Foxconn Guanlan و Foxconn Taiyuan اولین مراکز مونتاژ نهایی در چین بوده اند. اخیراً تمام فروشگاه‌های ما در سراسر جهان، برنامه به صفر رساندن زباله را آغاز نموده‌اند.

با Liam آشنا شوید.

Liam دسته ای از ربات می‌باشد که iPhone 6 را به اجزای منحصربه‌ فرد تفکیک و بازیافت منابع محدود مانند آلومینیوم، طلا و کبالت را آسان‌تر می‌کند.

میزان مواد بازیابی جهت بازیافت در سال 2015، معادل 61.357.800 پوند بوده است.
 • استیل 28,101,000
 • پلاستیک 13,422,360
 • شیشه 11,945,680
 • آلومینیوم 4,518,200
 • مس 2,953,360
 • فلز لاجورد 189,544
 • نیکل 39,672
 • سرب 44,080
 • روی 130,036
 • قلع 4408
 • نقره 6612
 • طلا 2204

حفاظت از آب

هر مولکول آب برای ما ارزشمند است.

ما در تلاش برای به حداقل رساندن میزان مصرفی آب هستیم به این صورت که در خنک‌سازی، محوطه سازی، بهسازی عملیات و در بخش تولیدات روی میزان آب مصرفی نظارت کامل داریم. ما در رسیدن به این هدف راهکارهایی را ارائه داده‌ایم که شامل تأسیس سیستم‌های خنک‌کننده در مراکز داده‌ای بوده و می‌تواند آب را تا 35 مرتبه مورد استفاده‌ی مجدد قرار دهد. برای امکاناتی که در آب و هوای خشک هستند، سیستم‌های آبیاری هوشمند نصب ‌شده‌اند که آب را تنها زمانی که نیاز است، مصرف می کنند.

در سال 2015، ما اقدام به جمع‌آوری داده‌های دقیق تر با جزئیات بیشتر که به تقویت استراتژی‌های حفاظت ما کمک می‌کنند، کردیم. ما شروع به‌اندازه گیری میزان آب مصرفی در هر کدام از محصولاتمان کردیم که آیفون اولین آن‌ها بود. ما در حال شناسایی بخش هایی با بیشترین، متوسط و کمترین میزان مصرف آب هستیم و تمام تمرکزمان را روی آن‌هایی که بیشترین اهمیت را دارند، گذاشته‌ایم.

به‌منظور کاهش مصرف آب و جلوگیری از آلودگی آن، برنامه آب پاک (Clean Water Program) را منتشر کرده‌ایم. این ابتکار اجازه می‌دهد که ما به‌طور مستقیم با تأمین‌کنندگان در تعامل باشیم که منجر به توسعه برنامه‌های بهبود فردی می‌شود. از طریق آموزش کارکنان، ارزیابی پایه، ارزیابی عملکرد و پشتیبانی فنی، ما در حال حاضر به افزایش میزان استفاده مجدد و بازیافت پساب ها در 73 خط تولید کمک کرده‌ایم که منجر به ‌صرفه جویی و ذخیره‌ی 3.8 میلیارد گالن آب ‌شده است.

ما سیستم‌های خنک‌ کننده را برای مراکز داده‌ای که می‌توانند آب را تا 35 مرتبه مورد استفاده مجدد قرار دهند، ایجاد کرده‌ایم.

جنگل داری

ما نه ‌تنها از جنگل‌ها حفاظت می‌کنیم، بلکه در حفاظت از نسل های بعدی نیز در تلاشیم.

جنگل‌ها منابع تولید فیبر برای ایجاد کاغذ مصرفی در بسته بندی‌های محصولات ما می باشند. آن‌ها همچنین هوا را تمیز نگه‌ داشته و پناهگاه حیوانات وحشی اند. بنابراین ما سخت در تلاشیم تا اثرات ناشی از استفاده‌های زیاد از این منابع را به حداقل برسانیم. ولی این تنها کافی نیست؛ جنگل‌های سراسر جهان هنوز هم با تخریب گسترده به دلیل ورود غیر قانونی، مدیریت ضعیف و توسعه زمین خواری روبه ‌رو هستند. به همین دلیل ما به حفاظت و ایجاد مدیریت صحیح در جنگل داری مصمم هستیم تا بتوانیم نیازمندی های مربوط به بسته بندی های محصولات و تولید کاغذ را برای نسل‌ها پوشش دهیم*.


راهکارهای اپل جهت کاهش صدمات زیست محیطی ما سیستم‌های خنک‌ کننده را برای مراکز داده‌ای

استفاده بهینه از کاغذ

ما به دنبال راهی هستیم تا پاکت های بسته بندی محصولاتمان را کوچک تر کنیم و در حال ایجاد فن آوری برای هرچه مؤثرتر کردن استفاده از کاغذ هستیم که بتوانیم در هر زمان که خواستیم آن را بازیافت کنیم. در حقیقت در محاسبات سال 2015، بیش از 60 درصد از کاغذهای مصرفی در بسته بندی های ما از بازیافت الیاف چوب ساخته شده بود.

مدیریت منابع چوب

زمانی که ما از کاغذهای خام در بسته بندی‌هایمان استفاده می کنیم، تأمین‌کنندگان ما جنگل‌ها را کنترل و منابع چوب را مدیریت می کنند. ما بازرسی های معمول را انجام می دهیم تا مطمئن شویم آن‌ها به قوانین ما وفادار مانده‌اند. بیش از 99 درصد از کاغذهای استفاده ‌شده در بسته بندی های ما، از این روال پیروی کرده اند.

حفاظتی پایدار از جنگل‌ها

ما حمایت خود را از ایجاد یک جنگل پایدار ادامه می‌دهیم. زیرا معتقدیم زمانی که مدیریت صحیح باشد، آن‌ها می‌توانند در تولید منابع فراوان برای مدت طولانی کمک کنند. در همکاری با صندوق حفاظت (Conservation Fund)، ما 36.000 زمین از جنگل‌های پایدار در شرق ایالات‌متحده آمریکا را حفاظت کرده‌ایم و بیش از 13.000 تن چوب را برداشت کرده‌ایم. بزرگ‌ ترین آرزوی ما که تا کنون در تلاش برای رسیدن آن هستیم، ارتباط با صندوق جهانی حیات‌وحش (World Wildlife Fund) در چین می باشد. ما در تلاش برای پوشش بیش از یک‌ میلیون هکتار از اراضی جنگل‌ها، تحت مدیریت صحیح تا سال 2020 می ‌باشیم.


طراحی محصول

محصول بادوام، حافظ محیط زیست

ازآنجایی‌ که محصولات اپل دارای طول عمر بالایی هستند، شما را از خرید مجدد دستگاه بی‌نیاز می‌کنند؛ درنتیجه منابع طبیعی کمتری استخراج می ‌شود. تمام محصولات ما در Reliability Testing Lab مورد آزمایش جامع و ارزیابی قرار می‌گیرند. ارائه به ‌روز رسانی نرم‌افزاری در دستگاه‌های قدیمی باعث حفظ دستگاه و کاهش نیاز به جایگزینی آن می‌شود.

کیبورد MacBook که قابلیت میلیون‌ها بار فشردن را دارد، در صحت گفته‌هایمان مثال‌زدنی است.

بعدیمواد ایمن تربیشتر بدانید